EVS na 12 miesięcy do Słowacji od sierpnia 2015. ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy chętnych wolontariuszy do wzięcia udziału w nowym projekcie EVS.

Wyjedź na Słowację i zaangażuj się w pomoc środowiskową.

Nazwa projektu: Alter Nativa
Miejsce: Brdarka, Słowacja
Okres trwania: 1 rok (Sierpień 2015 – sierpień 2016)

Brdarka jest małą wioską usytuowaną w północno – górskiej części dzielnicy Rožňava , która ma wpływ na wysoki stopień bezrobocia. Izolacja geograficzna powoduje oddalenie od zakładów przemysłowych (możliwości pracy), z drugiej strony zapewnia zdrowe i czyste środowisko.

Do zadań wolontariusza będzie należało między innymi:

Renowacja lokalnych tradycyjnych budynków poprzez używanie naturalnie przyjaznych materiałów I technik budowlanych

 Ocalanie lokalnych biologicznych zasobów (odmian roślin rolniczych)

 Utrzymanie lokalnej produkcji żywności oraz samowystarczalność. – sadzenie ekologiczne, sadzenie drzew (eko-sady, las, ogród), szczepienie młodych drzew, odnowa zaniedbanych sadów (koszenie trawy, leczenie starych drzew owocowych, nawożenie) I tworzenie naturalnych (permakultura) ogrody (przygotowanie gleby, siew nasion, sadzenie).

Badanie drzew owocowych zawiera lokalizacje drzew z GPS i aparatem, kolekcjonowanie biologicznych próbek drzew, mierzenie i ocenianie zebranych próbek oraz przetwarzanie danych później.

 Zarządzanie lokalnym funkcjonalnym systemem recyklingu (sortowanie zebranych materiałów, kształcenie praktyczne na temat sposobów utylizacji odpadów) i pomoc w budowaniu małych naturalnych struktur wokół miejscowości.

 Pomoc przy organizowaniu publicznych kursów z rolnictwa ekologicznego/ naturalnego (kursy permakultury), naturalne budowanie serminariów, przygotowanie materiałów (takich jak łoziny, koronowanie drzew, klinowanie gliny) oraz będą pomoc w bieżącej pracy w warsztatach (robienie koszy, gontów świerkowych, brzozowe miotły itp).

Zakwaterowanie znajduje się w samym centrum wioski, gdzie wolontariusze będą mieli zapewniony własny pokój (lub za zgodą pokój będzie dzielony z drugą osobą), wspólną łazienkę I kuchnie. W wiosce znajduje się sklep spożywczy, inne usługi są dostępne w mieście Rožňava (25 km) lub wiosce Štítnik (15 km). Połączenia autobusowe do wspomnianych miejsc są dostępne cztery razy w ciągu dnia, raz w tygodniu oferujemy podróż naszym vanem.

Jeśli interesuje się rolnictwo ekologiczne, alternatywne technologie, środowisko, nie zwlekaj i już dzisiaj zapisz się na rok niesamowitych wrażeń!

CV oraz List Motywacyjny prosimy wysyłać na adres twip.pl@gmail.com lub biuro@twip.pl

 


Comments are closed