EVS na 9 miesięcy do Włoch od czerwca 2015. ZAPRASZAMY!

Serdecznie zapraszamy wszystkich wolontariuszy do wzięcia udziału w nowym projekcie EVS.

Już dziś się zgłoś do projektu ARIMO i na 9 miesięcy stań się częścią dialogu międzykulturowego.

Miejsce projektu: Giussago, Pavia, Milan [Włochy]
Okres trwania: 9 miesięcy (czerwiec 2015 – marzec 2016)

Arimo to przedsiębiorstwo społeczne, które daje gościnność i szkolenie w ramach wzrostu samodzielności nastolatków w trudnych sytuacjach. Arimo założyło i zarządza trzema schroniskami dla młodzieży trudnej (dziecięca niedola, niebliczalne zachowanie) w wieku 14-18/21 lat.

Wolontariusze będą zaangażowani we wszystkie aktywności, aby w pełni zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość. Następnie, dołączą do jednej ze społeczności, aby lepiej poznać projekt i nabrać pewności w relacjach z gospodarzami. Ponadto mogą się angażować w różne przedsięwzięcia w zależności od swoich umiejętności i zainteresowań: działania w szkole, warsztaty (muzyczne, informatyczne, językowe, stolarskie, mechaniczne), zajęcia artystyczne (malarstwo, teatr, rękodzieło), sportowe (turnieje piłki nożnej i ręcznej, ping-pong, taniec) oraz wycieczki krajoznawcze i inne formy wypoczynku (filmy, koncerty, wystawy, wspólne kolacje).

Wolontariusze staną się częścią społeczności schroniska, wykonując wspólnie różnego rodzaju praktyczne zadania, takie jak zarządzanie domem czy spotkaniami z personelem lub pracownikami usług społecznych. Pragniemy stworzyć bezpieczną i miłą atmosferę bez dyskryminacji i uprzedzeń.

W ostatnim etapie projektu, wolontariusze z pomocą Mentora, będą moli zaprezentować własne pomysły i projekty, aby sprawdzić swoje umiejętności w prowadzeniu różnych aktywności. Każdy wolontariusz, z pomocą Mentora, będzie miał szansę na wprowadzenie w życie własnej inicjatywy (sportowej, artystycznej, kulturowej, kulinarnej, organizacyjnej…) zgodnej z osobistymi aspiracjami i umiejętnościami oraz przynoszącej korzyści dla schroniska i gospodarzy.

Wolontariusze nauczą się żyć w społeczności i poprawią swoją umiejętności nawiązywania kontaktów. Staną także w obliczu trudnych sytuacji z jakimi spotykają się gospodarze schroniska, czyli samotność, brak miłości, edukacji czy wykluczenie ze społeczeństwa. Dzięki zajęciom w laboratoriach lub w szkole, europejscy wolontariusze mogą również rozwijać konkretne praktyczne umiejętności odpowiadające ich zainteresowaniom.

Godziny pracy i dni wolne:

Praca 5 dni w tygodniu, do 7 godzin dziennie.
Dwa dni wolne w tygodniu.
Praca na dwie zmiany.

Wyżywienie i nocleg: Każdy wolontariusz będzie miał sypialnię w odpowiednim miejscu noclegowym znajdującym się w mieście (miasto Pawia lub Milan), którą będzie dzielić z innymi wolontariuszami, studentami z wymiany lub pracownikami Arimo na drodze do samodzielności. Miejsce noclegowe będzie łatwo dostępne oraz zapewni wymaganą przestrzeń i będzie rozwijać niezależność. Podczas zmian wolontariusze mogą uczestniczyć we wspólnych posiłkach razem z młodymi gośćmi schroniska.

Zapewniony zostanie wygodny dostęp do środków komunikacji miejskiej oraz pokryte zostaną koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Nie zwlekaj! Zapisz się na projekt we Włoszech już dzisiaj.

CV oraz List Motywacyjny prosimy wysyłać na adres twip.pl@gmail.com lub biuro@twip.pl


Comments are closed